Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
 • Oblacja Nadii
  22 października 2011,
  Dom Macierzysty Montluçon

  " Pokażcie światu radość z przynależenia do Boga." Bł. Ludwika Teresa
 • Spotkanie członków Instytutu w Domu Macierzystym
  Członkowie naszego Instytutu, siostry Oblatki, Oblatki świeckie i Zjednoczeni, rozpoczęli w piątek wieczorem modlitwą różańcową, spotkanie weekendowe w Domu Macierzystym w Montluçon. Punktem kulminacyjnym tego spotkania jest złożenie Oblacji przez trzy osoby z grupy Zjednoczonych.

 • Spotkanie Oblatek Świeckich w Tyńcu

  Wspólnota Sióstr Oblatek w Tyńcu przyjęła w miniony week-and (sobota 26 i niedziela 27 lutego 2011) grupę 15-osobową Oblatek Świeckich, przeżywających swoje miesięczne spotkanie formacyjne.


 
Akcje Dokumentu

Jak zostać członkiem Instytutu

Miłość Boga rozpoznana i przyjęta osobiście, wzbudza w sercu pragnienie, aby mu odpowiedzieć w sposób trwały.

Wezwanie do oddania siebie, do życia Oblacją, odpowiedź miłości na uprzedzającą Miłość Boga, jest tym, co tworzy nasz Instytutu, za wzorem Ludwiki-Teresy.
« Być w sercu świata świadkiem miłości, zaczynem jedności, dać ludziom poznać Boga pełnego czułości. »
Duchowość naszego Instytutu skupiająca się wokół miłości, jedności i daru, nadaje koloryt naszemu życiu Ewangelią w pójściu za Chrystusem, gdzie modlitwa i działanie są ściśle ze sobą złączone.

jeunes.jpg


Kliknij aby dowiedzieć się więcej o naszej duchowości

Osoby, które czują się pociągnięte przez naszą duchowość, mogą odpowiedzieć na otrzymane wezwanie w różny sposób, zależnie od ich sytuacji życiowej i zaangażowań.
Nasz Instytut łączy w sobie:
- Oblatki Zakonnice
- Oblatki Świeckie
- Oblatki Zjednoczone i Małżeństwa Zjednoczone


Oblatki Zakonnice
Życie konsekrowane w naśladowaniu Chrystusa jest przeżywane we wspólnocie z trzema ślubami: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

novices.jpg

 

Etapy formacji: postulat (od sześciu miesięcy do dwóch lat), nowicjat (dwa lata), juniorat (od pięciu do siedmiu lat), pozwalają rozeznać i zweryfikować wezwania, dają czas powołaniom na dojrzewanie i rozwój poprzez doświadczenia życia apostolskiego zgodne z duchowością Instytutu.

jeunes pt.jpg


Kliknij aby dowiedzieć się więcej o Oblatkach Zakonnicach

Oblatki Świeckie
Konsekracja świecka przeżywana jest w Kościele i w świecie z trzema ślubami: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
Będąc ewangelicznym fermentem, jak drożdże w cieście, Oblatki Świeckie pracują zawodowo lub w inny sposób, pozostając we własnych środowiskach życia.
Etapy formacji: okres przyjęcia (od jednego do dwóch lat), przygotowanie do Oblacji i pierwszych ślubów (od dwóch do trzech lat), okres ślubów czasowych (od pięciu do siedmiu lat), pozwalają osobom rozwijać się i pogłębiać konsekrację świecką, jako odpowiedź na wezwania Boga i ludzi, w obliczu potrzeb i wyzwań społeczeństwa i Kościoła, z duchowością Instytutu.

nowy obraz g7.jpg


Kliknij aby dowiedzieć się więcej o Oblatkach Świeckich

Oblatki Zjednoczone i Małżeństwa Zjednoczonych
Osoby świeckie żyjące samotnie lub w małżeństwie, realizujące zobowiązania płynące z Sakramentu Chrztu w Kościele i w świecie, w duchu Oblacji, bez zobowiązań płynących ze ślubów.
Czas poznawania się wzajemnego, rozeznawania, czas formacji (dwa lata), pozwalają pogłębić życie Oblacją i duchowość Instytutu, aby dawać świadectwo i przenikać świat wartościami ewangelicznymi.

oa portugal2.jpg


Kliknij aby dowiedzieć się więcej o Zjednoczonych
 

Śluby wieczyste Anny, Oblatki Świeckiej

Anna, Oblatka świecka z grupy Tynieckiej, złożyła śluby wieczyste w Instytucie Oblatek Serca Jezusa 10-go października 2010 roku. Łączymy się w dziękczynieniu za dar jej powołania na drogę Oblacji poprzez służbę drugiemu człowiekowi.