Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

Trwa 24-ta Kapituła Generalna Oblatek Serca Jezusa, 4-26 Lipca 2012

6 lipca 2012

Instytut Oblatek Serca Jezusa przygotowywał się już od kilku miesięcy do 24-tej Kapituły Generalnej, która po raz pierwszy w historii Instytutu, odbywa się w Polsce, w Centrum Formacji Duchowej Księży Salwatorianów w Trzebini, w dniach od 4-go do 26-go lipca 2012.
Przypomnijmy, że poprzednia Kapituła Generalna Instytutu odbyła się w Portugalii w 2006 roku.

Trwa 24-ta Kapituła Generalna Oblatek Serca Jezusa, 4-26 Lipca 2012

CFD Trzebinia

Kapituła rozpoczyna się rekolekcjami ignacjańskimi, które są prowadzone przez ks. Piotra Depelchin, Jezuitę z Belgii.

 

"Kapituła Generalna jest najwyższą władzą wewnątrz Instytutu. ... Członkinie Kapituły zbierają się, aby wspólnoe modlić się, wsłuchiwać się w Słowo Boże, rozpoznawać wyzwania Ducha Św., zgłebiać charyzmat Instytutu, przyjąć nowe wezwanie do nawrócenia i włączyć się w ewangelizację współczesnego świata." Z Księgi Życia

 

W Kapitule uczestniczy 37 członków Instytutu z trzech kontynentów, gdzie obecny jest nasz Instytut. Swoją pomocą służy animatorka i dwie tłumaczki.

Powierzamy waszej modlitwie to wielkie wydarzenie w historii naszej rodziny duchowej.

 

Modlitwa za Kapitułę wspóna dla wszystkich Oblatek:

Zbliżając się do naszej Kapituły, prosimy Cię Boże, poślij Twojego Ducha Świętego, Ducha Odnowiciela, całemu naszemu Instytutowi.

Poślij Ducha Odnowiciela każdej z delegatek na Kapitułę. Aby pełne twojej Mocy, twojej Miłości, twojego Pokoju, mogły się wypowiadać w wolności na temat orientacji, które będą się im wydawać najlepsze dla realizowania dzisiaj charyzmatu, który Ty powierzyłeś bł. Ludwice Teresie.

Poślij twojego Ducha tej, którą wybierzesz jako Przełożoną Generalną, aby prowadziła nasz Instytut przez sześć kolejnych lat, obdarz ją mocą Wiary.

Poślij Ducha Odnowiciela tym, które wybierzesz, aby jej pomagały w tej misji, daj im odwagę apostolską jaką mieli Apostołowie po Pięćdziesiątnicy.

Poślij twojego Ducha Panie każdemu członkowi naszego Instytutu. Przyjdź i utwierdź każdego i każdą z nas w zaufaniu, w pewności, że Ty czynisz wszystkie rzeczy nowe z Miłości do tego świata, który kochasz tak bardzo. Niech dzięki wstawiennictwu Maryi, Matki Kościoła i bł. Ludwiki Teresy, bedziemy zdolnde do trwania w wierności naszemu charyzmatowi: być w sercu świata świadkiem Miłości i zaczynem jedności,

przez Jezusa Chrystusa naszego Pana. Amen.

 

 

<< Powrót do listy