Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

"Jesteście radością waszego Boga"

30 kwietnia 2012

28 kwietnia w Domu Macierzystym w Montluçon odbyła sie uroczystość Oblacji i I ślubów Reginy - Oblatki świeckiej z Francji oraz ślubów wieczystych Stanisławy - Oblatki świeckiej z Polski.

Fragment homilii z uroczystości:

Nasze zaślubiny z Bogiem nie mają końca!

Każdego dnia próbuję i wy próbujecie poślubić Go trochę więcej, trochę lepiej ...

"Jak młodzieniec poślubia młodą dziewczynę, ten który cię stworzył poślubi ciebie. Jak młoda małżonka jest radością swojego męża, tak ty będziesz radością twojego Boga." Pisał kiedyś prorok Izajasz ...

Czy rozumiecie Stanisławo i Regino, że "będziecie radością waszego Boga, ... że jesteście radością waszego Boga" ?

Uświadomcie to sobie dobrze ... to jest wspaniałe!

A my, dziękujemy Bogu jak czyni to św. Paweł "za łaskę, którą Bóg wam dał w Chrystusie Jezusie. Ponieważ świadectwo dane Chrystusowi solidnie się w was zakorzeniło.

I my prosimy Chrystusa, aby was uczynił mocnymi w wierze aż do końca waszej ziemskiej drogi" ... 

Kochajcie coraz bardziej tego Boga, któremu pragniecie się ofiarować...

Bądźcie uczniami w taki sposób, aby być dla ludzi dowodem istnienia Boga.

Ale bycie uczniem kosztuje... to bardzo kosztuje... to kosztuje wszystko  co się ma! Przypominacie sobie to powiedzenie św. Franciszka z Asyżu? "Dać trochę to kosztuje dużo, dać dużo, to trochę kosztuje, dać wszystko to już nic nie kosztuje". A więc nie dajcie trochę, nie dajcie dużo, dajcie wszystko z was i otrzymacie wszystko...

 O, niech Pan da wam łaskę, abyście umiały wszystko dać i nie chciały niczego odbierać!

Tak jak Chrystus, spotkacie zgłodniałych... zgłodniałych miłości, zgłodniałych Boga i wiecie, że waszą główną misją będzie dzielenie się z nimi chlebem z dwóch stołów... Dzielić się z nimi Życiem, które wy same otrzymałyście, życiem, którym jesteście!

Ponieważ jeśli zaakceptujemy oddać się naprawdę Chrystusowi, akceptujemy również być, my sami, chlebem ofiarowanym naszym braciom...

Trzeba jeszcze przy tym, żebyśmy byli "jadalni"! Jeśli nam się to nie udaje z powodu naszej słabości, oby nam się to udało dzięki łasce!

Regino i Stanisławo! jeśli dzisiaj macie prawo być nazywane uczniami, to znaczy że jesteście już na drodze, na której czeka na was Mistrz.

Regiono, Stanisławo i wy wszyscy tu obecni: "Niech łaska i pokój będą z wami od Boga naszego Ojca i Jezusa Chrystusa, naszego Pana."

ks. Claude Herbach, proboszcz parafii w Montlucon.

Zobacz wszystkie zdjęcia 

<< Powrót do listy