Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

Kapituła Generalna- wybór Przełożonej Generalnej

19 lipca 2012

Dzień 18 lipca był na Kapitule dniem wyborów Przełożonej Generalnej, którą ponownie została s. Julia de Sousa z Portugalii. Wyborom przewodniczył ks. Arcybiskup Stanisław Nowak. Otoczmy s. Julię naszą modlitwą.
Dnia 19-go lipca wybrana została nowa Rada Generalna.

Środa, 18 lipca: Sr Julia wita abp Stanisława Nowaka, który miał dwie ciocie Oblatki, które przeżyły całe swoje życie zakonne we Francji. Przewodniczy on wyborom Przełożonej Generalnej. Siostra Julia Maria Moreira de Sousa została wybrana na drugą kadencję sześciu lat. Siostry Oblatki, Oblatki świeckie i Zjednoczeni z Polski dołączyli do członków Kapituły, dla wspólnego świątowania, a także uczestniczyli wspólnie we Mszy świętej dziękczynnej pod przewodnictwem arcybiskupa, koncelebrowanej przez Dyrektora CFD Salwatorianów w Trzebinii. Abp Stanisław Nowak wygłosił homilię w języku francuskim, wyraził swoją radość z faktu, że Kapituła generalna Oblatek Serca Jezusa odbywa się po raz pierwszy w Polsce. Podkreślił on także znaczenie roli osób konsekrowanych i świeckich w Kościele i w świecie. Ofiary wniesione w czasie darów ofiarnych wyrażały międzynarodowość Instytutu: kwiaty, świeca, Księga Życia, flagi poszczególnych krajów. Obiad w obecności ks. Arcybiskupa i przybyłych gości był okazją do braterskiego dzielenia się, świąteczna atmosfera, pieśni z różnych krajów i uroczyste błogosławieństwo.
Czwartek, 19 lipca: Po przeprowadzonym procesie rozeznawania wybrana zostaje Rada Generalna, która składa się z: S. Margarity Peña (Meksyk), S. Marii Mubamba (Republika Demokratyczna Kongo), S. Lucyna Potyrała (Polska). Siostra Julia podkreśla wkład pracy swojej poprzedniej Rady i serdecznie dziękuje S.Leticii Zelaya i S. Christine Lefranc za za czas ich posługi w Radzie Generalnej.
Proces refleksji i tworzenia jest kontynuowany.
 

 

Zobacz więcej zdjęć

<< Powrót do listy