Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

Odeszła do Domu Ojca

15 listopada 2015

Anna Laskowska - świecka Oblatka Serca Jezusa, odeszła do Domu Ojca tak cicho jak żyła, w wieku prawie 97 lat

Odeszła do Domu Ojca

27.12.1918 - 11.11.2015

Śp. Anna LASKOWSKA urodziła się 27 grudnia 1918 roku.
Do Instytutu Oblatek Serca Jezusa wstąpiła w roku 1973.
Jako osoba konsekrowana, żyła Oblacją w swoim środowisku, będąc świadkiem Bożej Miłości.

Kochała rodzinę, Ojczyznę i Instytut jako swoją rodzinę duchową. Zawsze była gotowa służyć z poświęceniem, miała wielkiego Ducha Wiary, modlitwy i działania. Jej twarz emanowała pokojem i radością Bożą.

Tak zapamiętałyśmy ją z dawnych lat, a także podczas wielokrotnych odwiedzin w ostatnim czasie, kiedy to nie mogła już przyjeżdżać na comiesięczne spotkania Instytutu do Poznania.

Od wielu lat pozostawała w domu pod opieką swojej bratanicy Krystyny, przy której czuła się dobrze i bezpiecznie. Miała szczególne wyczucie ducha rodzinnego. Każde odwiedziny u Ani były okazją do spotkania się również z jej bliskimi. Była wierna codziennej modlitwie, w której polecała nieustannie m.in. swoich bliskich, Instytut, Ojczyznę.

Dziękujemy dzisiaj Bogu za dar jej życia i powołania. Wierzymy, że teraz odpoczywa w miłosiernym Sercu Boga i nadal wstawia się za nami w niebie, tak jak to czyniła w codziennej modlitwie do końca swoich ziemskich dni.

W dniu 14 listopada, przy pięknej słonecznej pogodzie, licznie zgromadzeni (rodzina, przyjaciele, wychowankowie, Oblatki SJ) pożegnaliśmy Ją ofiarowując swoją modlitwę i przywołując wspomnienia jej pięknego i pokornego życia oddanego Bogu i ludziom.

 

<< Powrót do listy