Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

Odeszła do Domu Ojca

6 października 2016

S. Teresa Herczyńska pożegnała nas 1 października 2016, w dniu święta swojej Patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pogrzeb odbył się 5 października na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie

Odeszła do Domu Ojca

s. Teresa Herczyńska

 

 

Siostra Teresa Herczyńska

 

Urodziła się 12 lipca 1931 roku w Podwinku k/Sulmierzyc w Archidiecezji częstochowskiej, jako najstarsza córka z sześciorga dzieci Antoniego i Marianny Herczyńskich.

Od najmłodszych lat zapragnęła służyć Bogu w Zgromadzeniu Sióstr Oblatek Serca Jezusa. Śluby zakonne złożyła 31 maja 1954 r. w Częstochowie.

Przez wiele lat z poświęceniem pracowała w gospodarstwie rolnym produkującym żywność dla prowadzonego przez Zgromadzenie Domu Dziecka przy ul. Kubiny 12 w Częstochowie (dawniej ul. Paulińska). Później włączała się w dzieła wspólnot Sióstr Oblatek w Poznaniu, Siedlcu k/Wolsztyna i Poniatowie k/Piotrkowa Trybunalskiego.

Na ostatnie 20 lat wróciła do Częstochowy, gdzie z wielką gorliwością oddawała się modlitwie za Rodzinę, Instytut Oblatek Serca Jezusa i Kapłanów Archidiecezji częstochowskiej. Starannie przygotowywała codzienną Mszę św. i liturgię godzin. Spieszyła włączać się w modlitwy dziękczynienia i prośby.
Zawsze radosna i szczęśliwa, interesowała się życiem Kościoła. Odznaczała się wielkim patriotyzmem i modliła się w intencjach wszystkich ważnych dla Ojczyzny wydarzeń. W sercu nosiła radości i troski swoich braci, sióstr oraz ich rodzin.

Odeszła niespodziewanie - gdy jej szerokie i hojne serce było już zbyt zmęczone, by dalej żyć - w dzień swojej Patronki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Wierzymy, że ona zaprowadziła ją do domu Oblubieńca, gdzie spotka swoich kochanych Rodziców oraz trzech młodszych braci: Władysława - jezuitę, Teodora - brata w zakonie Księży Pijarów oraz Józefa, ojca rodziny.

Żegnamy Cię Siostro Tereso. Niech Twoja gorliwość i radość w służbie Bogu i ludziom udzieli się mam wszystkim.

Spoczywaj w pokoju!

<< Powrót do listy