Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

"Czerpać w Bogu miłość, by miłość rozdawać"

1 maja 2013

Dnia 27 kwietnia 2013 w Kaplicy Sióstr Oblatek Serca Jezusa w Tyńcu, Maria złożyła śluby wieczyste jako Oblatka świecka

Ten dzień był oczekiwany z radością nie tylko przez Marię, ale także przez wszystkie Oblatki i licznych jej Przyjaciół. Świętowanie jest szczególną okazją, aby być razem, dziękować Bogu za powołania i cieszyć się darem SPOTKANIA. Jedność umacniała się przez obecność trzech "gałęzi": Oblatki Zakonnice, Świeckie oraz małżeństwo Zjednoczonych.

Uroczystą Eucharystię celebrowali: 
ks. Kazimierz Stasiak SAC i o. Tomasz Dąbek OSB.

 z02.jpg

 Śluby przyjęła s. Lucyna Potyrała - delegatka Przełożonej Generalnej Instytutu OSJ 

 z08.jpg     z09 s. lucyna przyjmuje śluby.jpg

z10.jpg   z11.jpg

 

Zobacz więcej zdjęć 

 

Świadectwa:


obrazek1.jpg    obrazek.jpg  (fragmenty świadectwa)

 

Sobota 27 kwietnia 2013 roku – dzień mojego całkowitego oddania się Sercu Jezusa poprzez złożenie ślubów wieczystych w Instytucie Oblatek Serca Jezusa.

Łaską wielką było, że przygotowanie do tej uroczystości trwało tak długo, prawie rok. Wiadomość od s. Julii z czerwca 2012 roku, zawierająca zgodę na śluby wieczyste, ucieszyła mnie ale i wywołała obawę, by to wydarzenie nie było powierzchowne, by wypowiadane przeze mnie słowa płynęły z serca, z jego głębi.

Te kilka miesięcy wykorzystałam na pogłębienie formacji w duchowości Instytutu … Czułam, że wewnętrznie jestem przygotowana do uroczystości, że Instytut jest moim skarbem. …

Urzekła mnie śpiewana kiedyś w parafii pieśń „Żebrzę miłosierdzia mój Panie”, zwłaszcza słowa „Tobie dziś wszystko powierzam, serce me składam u Twych stóp”. W różnych sytuacjach powtarzam je, są takim aktem strzelistym, który przywraca pokój serca. Tę pieśń śpiewaliśmy na rozpoczęcie Eucharystii.

......

 

Długo nie mogłam zasnąć, to był chyba najpiękniejszy dzień w moim życiu!

......

Jest we mnie radość – czuję się bardziej szczęśliwa, niż to sobie wyobrażałam.
 

Maria


Nie ma nic ważniejszego niż jedność między nami
bł. Ludwika Teresa de Montaignac

Być razem, kiedy jesteśmy blisko siebie…
Być razem w oddaleniu…
Być jedno w Sercu Jezusa…
27 – 28 kwietnia 2013…
Kraków-Tyniec, Dom Sióstr Oblatek Serca Jezusa
Jedna z Oblatek świeckich, Maria, składa swoje śluby wieczyste. Gromadzimy się w licznym gronie: trzy gałęzie Instytutu – Oblatki Zakonnice, Świeckie, małżeństwo Zjednoczonych; Bliscy i Przyjaciele Marii.

Montluçon, Dom Macierzysty Instytutu Oblatek Serca Jezusa
Spotkanie Instytutu Francja-Belgia gromadzi trzy gałęzie Instytutu: Oblatki Zakonnice, Świeckie, Zjednoczeni. Wśród nich znajdują się przedstawiciele trzech kontynentów: Europy, Afryki, Ameryki Środkowej.
Szczególną uroczystość zgromadzeniu nadają jubileusze: 25 lat Oblacji jednej ze Zjednoczonych, 60 lat Oblacji i ślubów Oblatki Zakonnicy, odnowienie ślubów Oblatki świeckiej.

W tym samym czasie, w dwóch różnych miejscach, przeżywamy bliskość z Bogiem i ze sobą wzajemnie. Stanowimy JEDNO z tymi, którzy są tuż obok nas, których możemy zobaczyć i dotknąć; stanowimy JEDNO z tymi, od których oddziela nas duża odległość.

Świadomość, że mój Instytut gromadzi się licznie w dwóch różnych miejscach równocześnie, że reprezentowane są trzy „gałęzie” i trzy kontynenty, pozwala mi przeżywać głęboką jedność z całym Instytutem. To w Sercu Jezusa stanowimy JEDNO – moje serce napełnia prawdziwa radość!

Barbara 

<< Powrót do listy