Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

Śluby wieczyste s. Mireille Banga

30 lipca 2011

Pierwsza siostra Oblatka z Republiki Środkowej Afryki s. Mireille Banga złożyła śluby wieczyste w Domu Macierzystym w Montluçon (Francja) w dniu 30 lipca 2011 w czasie uroczystej Mszy św. celebrowanej przez trzech księży biskupów i sześciu kapłanów. W uroczystości uczestniczyły Oblatki z trzech gałęzi Instytutu reprezentujące trzy kontynenty, na których obecny jest Instytut, jak również licznie przybyli zaproszeni goście, a wśród nich rodzina siostry Mireille i przyjaciele.

Śluby wieczyste s. Mireille Banga

s. Mireille

Siostra Mireille przybyła do Domu Macierzystego dwa lata temu, na okres formacji i przygotowania do ślubów wieczystych. Okres ten został uwieńczony uroczystością złożenia ślubów w kaplicy Domu Macierzystego.

Zobacz video z uroczystości:


Voeux perpétuels Sr Mireille par osj1874
Voeux perpétuels Sr Mireille- procession d'entrée par osj1874
Voeux perpétuels Sr Mireille- motivations par osj1874
Voeux perpétuels Sr Mireille- procession... par osj1874
Voeux perpétuels Sr Mireille- danse par osj1874

 

Misja, jaką s. Mireille otrzymała, to powrót do jej rodzinnego kraju, Republiki środkowej Afryki, gdzie będzie pracowała, jako pielęgniarka, w Diecezji Alindao. Uroczystość ślubów uświetnił swoją obecnością ordynariusz tej diecezji, ks. bp Peter Marzinkowski, jak również przewodniczący celebracji eucharystycznej, ordynariusz diecezji Moulin, na terenie której znajduje się nasz Dom Macierzysty, ks. bp. Pascal Roland. Trzeci ksiądz biskup, to afrykańczyk, były ordynariusz diecezji, na terenie której znajduje się nasz dom w Libenge, dzisiaj już na emeryturze.

 

S. Mireille kilka dni przed uroczystością przeziębiła się i prawie całkiem straciła głos, trudno jej było mówić i ledwo słyszeliśmy wypowiadane ustami słowa, ale podczas uroczystości czuło się z wielką mocą, że jej serce śpiewało jedno wielkie "tak Ojcze" i zapraszało wszystkich do modlitwy dziękczynienia za wielkie dzieła Boże realizowane w jej życiu i prośby o łaskę wierności powałaniu aż do końca...

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości

<< Powrót do listy