Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

Spotkanie Instytutu w Częstochowie, 25-26 czerwca 2011

27 czerwca 2011

Oblatki Zakonnice, Świeckie i Małżeństwo Zjednoczonych, przeżywali wspólne spotkanie kończące miniony rok refleksji i formacji

Spotkanie Instytutu w Częstochowie, 25-26 czerwca 2011

po Eucharystii w niedzielę

Ostatni week-end czerwca zgromadził trzy gałęzie Instytutu Oblatek Serca Jezusa w Domu Sióstr u stóp Jasnej Góry w Częstochowie. Był to czas poprzedzający święto bł. Ludwiki Teresy (27 czerwca) i uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - święta tak bliskie sercom wszystkich Oblatek.

 


W sobotę rano spotkał się z nami ks. biskup Jan Wątroba, który celebrował mszę św. i skierował do nas słowa homilii.

biskup2.jpg
 

Następujące myśli:
"Znam źródło co tryska i płynie lecz pośród nocy" św. Jan od Krzyża
"Rzeka tradycji niesie w sobie źródło i cel do którego zmierza" Benedykt XVI

były osnową głównego tematu spotkania, zaprezentowanego przez siostrę Marię. Treści poprowadziły każdego z nas do osobistej historii życia i historii Instytutu.

grupowe1.jpg

 

Wspólny posiłek w licznej grupie był także okazją do rozmów, do dzielenia się wydarzeniami naszego życia w świecie i we wspólnocie Sióstr.

img_3047.jpg

skladanka.jpg

 

Blok zajęć popołudniowych skoncentrowany był wokół podsumowania refleksji nad wspólnym projektem całego Instytutu, który realizowałyśmy w minionym roku.

Wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nieszporami, była dziękczynieniem Bogu za  przeżycie całego dnia. Ufamy, że w tej modlitwie szczególnie towarzyszyła nam nasza Założycielka i Matka Boża Jasnogórska.

ludwika1.jpg       matka boza.jpg

W każdej wolnej chwili, a zwłaszcza po kolacji, zdążaliśmy na Jasną Górę do Matki Bożej, aby tam oddać Jej wszystko co przeżywaliśmy w naszych sercach, powierzyć intencje osobiste i te, które przekazali nam nasi bliscy i znajomi. 

Niedzielę rozpoczęliśmy wczesną Eucharystią, którą celebrował o. Roman-Kapucyn, zaprzyjaźniony z naszymi Siostrami w Częstochowie.
Przedłużone śniadanie było także czasem świętowania w radości.

wspolne.jpg

Zostało nam jeszcze trochę czasu na informacje z życia Instytutu i ogłoszenia na najbliższy czas. Do domu zabrałyśmy ze sobą list Siostry Julii naszej Przełożonej Generalnej, w którym m.in. otworzyła Kapitułę jaka ma się odbyć w przyszłym roku w lipcu.

Każde takie spotkanie jest wyrazem jedności między nami, która była tak bliska bł. Ludwice Teresie. Dla każdego jest miejsce: Siostry, także starsze i mniej sprawne, Kapłan, Oblatki świeckie, małżeństwo Zjednoczonych razem z dziećmi, ...  RADOŚĆ, ŻE JESTEŚMY RAZEM!

Czas, który przeżyliśmy wspólnie, był dobrym przygotowaniem do osobistego już przeżywania święta bł. Ludwiki Teresy i uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

<< Powrót do listy