SPOTKANIE KOBIET — Oblatki Serca Jezusa

Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

SPOTKANIE KOBIET

21 maja 2018

Dnia 19 i 20 maja w domu sióstr Oblatek Serca Jezusa w Tyńcu odbyło się kolejne spotkanie kobiet

SPOTKANIE KOBIET

Zesłanie Ducha Świętego-GN 20/2018

Spotkanie miało miejsce w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dlatego rozważałyśmy obecność Ducha Świętego w życiu chrześcijanina (ogólnie) i w życiu każdej z nas. W godzinach dopołudniowych jedna z Oblatek w dwóch konferencjach przedstawiła temat działania Ducha Świętego w życiu człowieka, Jego darów, zwłaszcza tych udzielanych w codzienności. Po prelekcjach uczestniczki dzieliły się tym, jak same odkrywają różnorakie dary Ducha Świętego w swoim życiu i kim jest dla nich Trzecia Osoba Boska.

Po obiedzie, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, dziękowałyśmy Duchowi Świętemu za Jego konkretne dary, jakich nam udziela a następnie uczestniczyłyśmy w uroczystej Eucharystii Wigilii Zesłania Ducha Świętego, odprawionej przez ojca Proboszcza w kaplicy sióstr.

Wigilijna modlitwa wieczorna była modlitwą prośby o dary i owoce Ducha Świętego. Dziękowałyśmy również za łaski otrzymane w tym dniu.

Po niedzielnej uroczystej Eucharystii i indywidualnym rozważaniu tekstów czytań liturgicznych z dnia, dzieliłyśmy się osobistym doświadczeniem naszej modlitwy Słowem Bożym a także owocami całego spotkania.

 

 

<< Powrót do listy