Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

Spotkanie u Sióstr OSJ w Tyńcu

21 kwietnia 2015

W Roku Życia Konsekrowanego, Siostry OSJ spotkały się ze wspólnotą "2", z której wywodzi się jedna ze świeckich Oblatek SJ

  

Wspólnota "2" jest nieformalną grupą osób istniejącą już ponad 30 lat, wywodzącą się z akademickiej wspólnoty "Beczka" przy o.o. Dominikanach w Krakowie.

 

 

 

Jedna ze świeckich Oblatek Serca Jezusa - Maria, "wyrosła" w tej wspólnocie. 

 

To z jej inicjatywy, 11 kwietnia 2015 roku, miało miejsce spotkanie "2" z Siostrami OSJ w Tyńcu.

Rozpoczęło się wspólną mszą św., celebrowaną przez Kapłana towarzyszącego "2", o. Adama Żaka - jezuitę.

Potem, w sali bł. Ludwiki Teresy, s. Urszula przybliżyła wszystkim charyzmat Instytutu, duchowość i historię OSJ w Polsce.

 

Spotkanie było okazją do bliższego poznania się, ubogacenia się tym co stanowi wartość i niepowtarzalność każdej z osób, a także każdej ze wspólnot.

Jak jest w zwyczaju, na koniec zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, spożywając dary przygotowane przez uczestników spotkania.

 

Zobacz wszystkie zdjęcia... 

REFLEKSJE NA GORĄCO...

Marysiu!
Spotkanie było dla nas ciekawym i radosnym doświadczeniem. Miło mi było Cię widzieć w Domu Oblatek Serca Pana Jezusa, który od czasu, kiedy ostatnio go odwiedziłam wypiękniał. Słuchając syntezy pomyślałam, że będąc w stanie świeckim kontynuuję główne idee Ludwiki Teresy i Oblatek, co mnie ucieszyło i jestem wdzięczna najpierw ojcu Jurze, że mi wskazał Was i za ten czas, wspólnie spędzony.
Danusia
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z przyjemnością oglądam zdjęcia z wizyty w Waszym domu. Siostra Urszula znakomicie objaśniła znaczenie słowa "oblat, oblatka" - ktoś, kto poświęca się czemuś ważnemu - w przypadku Sióstr z Tyńca: Sercu Pana Jezusa. W sali, gdzie Siostra nas przyjmuje jest wiele pięknych przedmiotów z krajów, gdzie oblatki pracują i modlą się - z Afryki, Ameryki Łacińskiej i Portugalii.

 

 

<< Powrót do listy