Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

W drodze ku jedności

8 marca 2012

XIV Kongres Bożego Miłosierdzia w Paryżu
17-19 lutego 2012
"Miłosierdzie Boże w różnych religiach"

Opatrzyłam to krótkie świadectwo tytułem "W drodze ku jedności" bo tak właśnie przeżyłam ten kongres, jako jeden krok naprzód w drodze ku jedności wszystkich ludzi dobrej woli, wyznawców różnych religii, którzy inspirowani swoją wiarą w Boga Miłosiernego, pragną razem budować wspólną przyszłość w pokoju i poszanowaniu najwyższych wartości.

img_0143.jpg

img_0883.jpg

Kongres organizowany był przez księży Pallotynów, a oto kilka elementów programu:

"Miłosierdzie w Kościele pierwszych wieków"- ks. Mirosław Mejzner SAC

"Tajemnica Bożego miłosierdzia w Kościele Katolickim"- Kardynał Philippe Barbarin

"Bóg miłosierny w Judaiźmie"- Pan Rabin Yeshaya Dalsace

"Miłosierdzie Boże według Kościoła Protestanckiego"- Pani Agnès von Kirchbach, pastor Kościoła Reformowanego.

"Tajemnica Bożego Miłosierdzia w Kościele Prawosławnym"- Pan Michel STRAVROU.

"Islam i miłosierdzie"- Pan Azzedine Gaci

"Pojęcie miłosierdzia w religiach wschodnich"- ks. Leszek Woroniecki SAC

 

W moim osobistym przeżywaniu wiary od kilku już miesięcy, a właściwie od ostatnich rekolekcji "Lectio Divina" bardzo ważnym wymiarem stało się zaproszenie do otwarcia się na rzeczywistość Bożego Miłosierdzia, Boga Ojca, który jest Ojcem Miłosiernym, Jezusa Miłosiernego, który zaprasza całą ludzkość do zanurzenia się w oceanie Miłosierdzia, który zaprasza do całkowitej i bezgranicznej ufności Jemu samemu, który jest naszym Mistrzem i Panem i Zbawcą, któremu wszystko zawdzięczamy, który przyjął dla naszego Zbawienia śmierć krzyżową, którego Serce zostało przebite włócznią i wypłynęły z Niego krew i woda "jako zdrój miłosierdzia dla nas".

 

Miałam tę radość, że mogłam też uczestniczyć w II Światowym Kongresie Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w październiku minionego roku.

Na inny sposób, ale to samo doświadczenie jedności, promieniowało w sercach. Tyle krajów, kultur, kontynentów, języków i kolorów skóry, a wszyscy razem zainspirowani duchowym pragnieniem poszukiwania tego samego Boga, który jest "bogaty w miłosierdzie" i świadczenia o miłości miłosiernej do całej ludzkości i do każdego z nas indywidualnie.

 

Świadczenie o miłości Boga i bycie zaczynem jedności, to dwa istotne elementy charyzmatu Oblatek Serca Jezusa. Prośmy Pana Naszego, Jezusa Chrystusa, aby nam udzielał ciągle na nowo tej łaski, abyśmy umiały wcielać ten charyzmat w nasze życie i w ten sposób coraz bardziej zbliżać się do Niego.

                                                                              s. Lucyna OSJ

<< Powrót do listy