Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

Misja sióstr Oblatek w Brazylii

30 marca 2011

Siostry Oblatki pracują w Brazylii od 2002 roku, misja ta została założona na zaproszenie ówczesnego Ordynariusza Diecezji Viana. Wspólnoty znajdują się w Buriticupu i w Bom Jesus das Selvas (stan Maranhao)

MISJA SIÓSTR OBLATEK W BRAZYLII


“Być w sercu świata świadkiem miłości i zaczynem jedności; dać poznać ludziom Boga pełnego serdecznej miłości”.
To jest misja Oblatek, misja która jest aktualna w każdym wieku i w każdej sytuacji życia. Nie może być więc inna misja Oblatek w Brazylii. Jest ona realizowana poprzez samo życie wspólnoty jak również przez działanie każdej z jej członkiń.

sr celeste.jpg

Konkretnie, siostry żyją swoim posłannictwem w Kościele, współpracując w różnych formach działalności duszpasterskiej prowadzonej przez Parafie, na terenie których zaszczepione są nasze wspólnoty, tzn. w Buriticupu i w Bom Jesus das Selvas, w diecezji Viana, w stanie Maranhão.

Udział w Radach Parafialnych, koordynacja i animacja grup czy ruchów kościelnych, takich jak: Katecheza, Duszpasterstwo Powołań, Przygotowanie do Chrztu św., Dzieci Maryi, Apostolstwo Modlitwy, Duszpasterstwo dzieci.

zelia.jpg


Uczestnictwo w formacji Nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, koordynacja i animacja programu katolickiego na falach radia lokalnego, Uczestnictwo i animacja celebracji Słowa Bożego w czasie nieobecności kapłana, zwłaszcza w małych wspólnotach chrześcijańskich znacznie oddalonych od centrum duszpasterskiego.

Żyjąc pośród mężczyzn i kobiet, w sercu świata, uczestniczymy w życiu społeczności i w różnych formach działalności, które tutaj się rozwijają. Pozwalają nam one poznać lepiej istniejącą rzeczywistość, i w miarę możliwości, przyczyniać się do rozwiązywania problemów i szukania ich przyczyn.

projeto nova vida.jpg


Współpracujemy także z innymi grupami w celu znalezienia odpowiedzi na problemy ludności najuboższej, starając się przede wszystkim być „głosem” tych, którzy tego głosu nie mają. Wśród tych grup znajdują się między innymi: Caritas Diecezjalny, Forum Polityki Społecznej, Centrum Obrony Życia i Praw Człowieka, “ Justiça nos Trilhos”!

Zgodnie z duchem Ludwiki Teresy, swojej Założycielki, Oblatki starają się być dyspozycyjnymi, aby odpowiedzieć na wezwania, które są do nich kierowane. To właśnie w tym duchu, przybyły one do Brazylii w 2002 roku , odpowiadając na wezwanie Biskupa Ordynariusza diecezji Viana.
Siostry starają się pomóc w zorganizowaniu niektórych wspólnot chrześcijańskich biorąc także odpowiedzialność za budowę kaplic niezbędnych do celebracji religijnych.

chapelle.jpg

 

W Bom Jesus das Selvas siostry Oblatki utworzyły niedawno “Dzieło Ludwiki Teresy”, jest to dzieło społeczne, za które siostry są odpowiedzialne, a które ma na celu pomoc niektórym biednym dzieciom, ofiarując im nie tylko pomoc w nauce, ale także inne zajęcia i ofiarując im
pożywny podwieczorek.

obraz1.jpg

 

W dziedzinie pracy apostolskiej, trudno jest opisać wszystkie formy działalności Oblatek. Ile czasu na słuchanie, na towarzyszenie, na pomoc!...
Czy chciałbyś pójść za przykładem bł. Ludwiki Teresy: “bardziej być niż sprawiać wrażenie”?

 Zobacz więcej zdjęć

 

<< Powrót do listy