Aller à la page d'accueil. | Aller au contenu. | Aller à la navigation |

 
Akcje Dokumentu

Zjazd Zjednoczonych Regionu Ameryki

23 kwietnia 2011

Oblatki Zjednoczone i Małżeństwa Zjednoczone Regionu Ameryki przeżyły w dniach 21-23 kwietnia 2011 wspólne spotkanie ich gałęzi, które odbyło się w domu rekolekcyjnym sióstr Oblatek w El Tepeyac, Nicaragua.

Oto przesłanie z tego spotkania:

PRZESŁANIE ZE ZJAZDU OBLATEK ZJEDNOCZONYCH I MAŁŻEŃSTW ZJEDNOCZONYCH REGIONU AMERYKI
23 kwietnia 2011

 

Drogie siostry, drodzy bracia: Oblatki Zakonne, Oblatki Świeckie i Zjednoczeni.


W tym dniu, kiedy kończy się nasz zjazd Oblatek Zjednoczonych i Małżeństw Zjednoczonych, trwając w radości paschalnej, chcemy wam przesłać serdeczne pozdrowienia i podzielić się z wami radością z naszego spotkania i poznania się. Brakowało nam bardzo obecności naszych braci i sióstr z Panamy i Gwatemali, którzy nie mogli przybyć na to spotkanie. Łączyliśmy się z nimi duchowo poprzez modlitwę.

W czasie, który spędziliśmy razem, mieliśmy okazję poznać się lepiej jako osoby, nasze rodziny, naszą pracę i zaangażowania apostolskie każdego z nas. Czujemy się umocnieni bogactwem tych darów, hojnego poświęcenia się dla misji, dyspozycyjnością w służbie Kościoła wypływającego z naszej Oblacji.

asamblea afiliados 2011 2.jpg


Zapoznaliśmy się z sytuacją każdego z krajów, z których pochodzimy,

asamblea afiliados 2011 042.jpg

odkrywając jednocześnie, że nasze problemy społeczne, ekonomiczne i polityczne są bardzo podobne w naszym regionie, co pozwoliło nam stwierdzić, że rozwiązywanie tychże problemów wymaga wspólnego wysiłku i zaprasza nas do “poświęcenia każdej godziny naszego życia, by Go adorować, błogosławić, wynagradzać nie tylko poprzez modlitwę i zjednoczenie z Naszym Panem, ale także poprzez aktywne apostolstwo”.
W tym sensie jesteśmy wezwani do rozeznawania, biorącego pod uwagę następujące kryteria:
• Do kogo kierujemy nasze działanie apostolskie.
• Czy nasze działania apostolskie przyczyniają się do promocji społecznej osób wykluczonych i marginalizowanych.

W każdym z naszych krajów staje przed nami pytanie co do jakości naszego życia JEDNOŚCIĄ w obrębie naszej gałęzi zjednoczonych ale także w Instytucie, z gałęzią Oblatek Świeckich i Sióstr Oblatek. Ta sytuacja zachęca nas do poszukiwań i do stawiania propozycji działań, które sprzyjały by poszukiwaniom tej jedności, takich jak wspólne spotkania, rekolekcje, formacja ciągła i inne.

asamblea afiliados 2011 170.jpg

Widząc jakim bogactwem są te spotkania, zdecydowaliśmy, że będziemy je realizować co najmniej 2 razy w okresie między Kapitułami, w związku z czym następne spotkanie odbędzie się w roku 2013. Prosimy już dzisiaj nasze siostry i braci Zjednoczonych, aby podjęli odpowiednie kroki, aby móc uczestniczyć w tym kolejnym doświadczeniu dzielenia się wiarą.

asamblea afiliados 2011 125.jpg


Dziękujemy siostrom Oblatkom ze wspólnoty w El Tepeyac (Nikaragua), które nie tylko gościły nas w swoim domu, ale także uczestniczyły aktywnie w naszym spotkaniu. Nasze podziękowanie kierujemy również do Ojca Roberto Currie SJ za towarzyszenie nam w czasie tych trzech dni.

ZJEDNOCZENI W SERCU JEZUSA,
Oblatki Zjednoczone z Meksyku, Oblatki Zjednoczone i małżeństwo Zjednoczone z Salwadoru, Zjednoczone z Nikaragui i s. Elizabeth Acevedo, odpowiedzialna Regionalna Zjednoczonych Regionu Ameryki.

 

Zobacz więcej zdjęć 

<< Powrót do listy